sobota, 21 marca 2009

początek

zamierzam opisywać moje podróże po Polsce: miastach, wioskach, parkach narodowych i innych zakamarkach. inspiracja przyszła z rozmowy, którą odbyłam tuż przed wylotem z Azji Pd-Wsch po ponad czterech miesiącach podróżowania.

blog ten będzie się rozrastał stopniowo i nie potrafię określić tempa. zacznę zapewne od stolicy i okolic, a potem zobaczymy.

treści będą impresjami, zdjęciami i indywidualnym zbiorem skojarzeń - czasem dodam info turystyczne ale nie jest to żaden przewodnik, raczej coś w stylu pamiętnika pełnego wrażeń którymi chcę się podzielić.

jeśli znacie jakieś ciekawe miejsca w naszym kraju, to napiszcie mi o nich, proszę!!!

mam nadzieję, że zacznę już niedługo :)

1 komentarz:

  1. To będę pierwszy... :) hehe i nie zasypię Ciebie propozycjami barokowymi chociaż miałem na to ochotę :) (no cóż reklamuje www.drogibaroku.org - czyli szlak sakralnej sztuki barokowej im Michaela Willmanna) - natomiast gdzieś po drodze znalazłem kościołek... niby zwyczajny gotycki z zewnątrz jak to w polsce zazwyczaj bywa.. ale w środku inna przestrzeń... Znalazłem się w czasach króla Artura.. Jedyny zachowany chyba aż tak dobrze parafialny kościół ROMAŃSKI w Polsce :) umieściłem moje zdjęcie pod tym adresem: http://www.drogibaroku.org/SW.jpg - kościół znajduje się na gdzieś na pogórzu Kaczawskim w miejscowości Świerzawa...
    Do romańskiego kompletu w okolicy trzeba też zaliczyć RYCERSKĄ wieże w Siedlęcinie... to już król Artur w czysto malarskiej oprawie :) :) (malowidła o historii miłości Lancelota :) Zdjęcie http://www.drogibaroku.org/s1.jpg) ...

    OdpowiedzUsuń